Centrum Medyczne Kamedica Sp. z o.o. | Medapp Clinics Sp. z o.o.

Dietetyk

mgr 
Krzysztof Farbotnik

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
Obecnie praktykuję swój zawód jako dietetyk w szpitalu klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją wiedzę pogłębiam podczas konferencji naukowych dla dietetyków, szkoleniach i warsztatach.
U podstaw moich zainteresowań zawodowych znajduję się dietetyka kliniczna. Specjalizuje się w leczeniu chorób dietozależnych zarówno wśród osób dorosłych jak i wśród pacjentów pediatrycznych.
Jednym z ważniejszych elementów sukcesu każdej terapii dietetycznej jest odpowiednie nastawienie i odnalezienie motywacji do działania. W związku z tym w codziennej praktyce staram się unikać źle kojarzącego się słowa dieta, wymieniając je na plan żywienia. Jestem zwolennikiem wprowadzania terapii żywieniowej stopniowo, tym bardziej
u osób, które potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do nowej codzienności.
Wizyta w gabinecie skupia się na przeprowadzeniu wywiadu medyczno-żywieniowego, szczegółowej analizy składu ciała
i edukacji żywieniowej pacjenta. Kolejnym etapem jest ustalenie wspólnych założeń dietoterapii i komponentów wprowadzania ich do codziennego życia. Plany żywieniowe są dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta, uwzględniając pracę zawodową, możliwości technologiczne, umiejętności kulinarne oraz budżet i preferencje żywieniowe. Ponadto jestem zawodowym kucharzem, więc planowane przeze mnie dania są szybkie i smaczne.

ZADZWOŃ DO REJESTRACJI Skip to content